• Przygotowanie aplikacji oraz rozwiązań które są oferowane wraz z nią zostało poprzedzone badaniami i pilotażami prowadzonymi w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Rozwiązania, które proponujemy opierają się na analizie wyników badań i programów już funkcjonujących w szkołach. W latach 2019-2020 zespół psychologów i pedagogów z Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS przeprowadził pilotaż lekcji dotyczących przemocy rówieśniczej. Na podstawie tego został przygotowany zestaw lekcji na takie tematy jak m.in.: przemoc relacyjna, cyberprzemocy, reagowania na przemoc i rola świadków, konflikty i ich rozwiązywanie, myślenie społeczno-moralne.

Opracowanie rozwiązań zawartych w aplikacji poprzedzone zostało wywiadami z nauczycielami, uczniami i rodzicami. Następnie podczas warsztatów z nauczycielami, dyrektorami i uczniami testowane były wstępne rozwiązania, wprowadzane poprawki a pomysły dostosowywane były do oczekiwań użytkowników. Działania te doprowadziły do przygotowania rozwiązań w formie aplikacji mobilnej dla ucznia i odrębnego stacjonarnego panelu dla nauczyciela odpowiadającego za przyjmowanie i analizę zgłoszeń uczniów. Przygotowaliśmy również rozwiązania dla dyrektora szkoły które będzie umożliwiało mu monitorowanie problemu przemocy, raportowanie w formie zestawień i analizowanie zdiagnozowanych problemów wraz z radą pedagogiczną.

​​​​​​​Żródło: