• Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie klas V – VIII i jest on reprezentowany przez przewodniczących, którzy są wybierani corocznie w powszechnych, tajnych i demokratycznych wyborach.

OGÓLNE CELE DZIAŁANIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

1. Aktywizowanie życia społecznego w szkole.
          2. Ukształtowanie zainteresowań życiem i działalnością społeczną.
          3. Ukształtowanie nawyków efektywnego współdziałania w zespole i pracy w grupie.
          4. Kształtowanie umiejętności racjonalnego organizowania i kulturalnego spędzania wolnego czasu.
          5. Ukształtowanie gotowości podejmowania obowiązków i odpowiedzialności za ich realizację.
          6. Rozwijanie poczucia przynależności do społeczności szkolnej.
          7. Kształtowanie umiejętności planowania zadań i ich urzeczywistniania.

OGÓLNE ZAŁOŻENIA PLANU PRACY:

Samorząd Szkolny jest organizatorem różnorodnych konkursów o charakterze:

– patriotycznym: np. Dnia Niepodległości, Święta 3 Maja
          – integracyjnym: takich jak Dzień Integracji z Osobami Niepełnosprawnymi, Dzień Solidarności z Osobami z Autyzmem, konkursu „Super Uczeń”
          – edukacyjnym: np. konkursów: „Patrick’s Day”, quizów o krajach anglojęzycznych oraz „Wiem co jem”, pokazów ekologicznych,  plakatów okolicznościowych
          – kulturalnym: „Dzień książki dla dzieci”, spotkania z ciekawymi ludźmi (np. z programu „Piekielnej Kuchni”) pokazów multimedialnych o różnorodnej tematyce
          – zabawowym: organizowanie zabaw i wróżb andrzejkowych, konkursów na zabawy karnawałowe, konkursu „Inspiracje smaku”, święta dyni, powitania wiosny etc.

SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2023/24:

Przewodnicząca - Lena Fabiańska 8c Wiceprzewodnicząca - Nadia Szymańska 8a Wiceprzewodniczący - Antoni Kacprzyk 8b Członkowie Rady: - Helena Węgrzynowicz 7a - Karolina Waś 8a - Adam Lipiec 6d - Tosia Obrok 8b - Izabela Miącz 6c - Sarah Winiarski 8c Pamiętajcie, że Rada SU to reprezentacja WSZYSTKICH uczniów. Rada z chęcią wysłucha i pomoże :)

Opiekunowie SU:
          Magdalena Wilczyńska