• Certyfikaty

•  Z życia świetlicy

• Marzec

Dzień Puzzli w świetlicy

We wtorek 05.03 w naszej świetlicy miał miejsce konkurs ,,Drużynowe układanie puzzli”. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych kl.1 oraz kl 2-3. Zadaniem 2 osobowych drużyn było jak najszybsze ułożenie obrazka. W miarę upływu czasu można było obserwować różne techniki układania- od szukania krawędzi i narożników po grupowanie elementów według kolorów i wzorów. Atmosfera podczas konkursu była pełna skupienia, ale również wsparcia i wzajemnej pomocy. Niektóre dzieci szybko odnajdowały się w zadaniu, podczas gdy inne potrzebowały trochę więcej czasu na orientację wśród rozsypanych elementów układanki.

• Marzec

• Marzec w świetlicy dla dzieci był pełen radości, edukacji i kreatywności! Rozpoczęliśmy miesiąc obchodami Międzynarodowego Dnia Pisarzy i Pisarek, gdzie zapoznaliśmy się z literaturą dziecięcą i przypomnieliśmy sylwetki znanych twórców. W drugiej połowie marca przenieśliśmy się do krainy bajek, baśni i legend, gdzie poznawaliśmy naszych ulubionych bohaterów.Nie zabrakło także czasu na naukę wiosennych piosenek i tworzenie prac plastycznych, celebrujących budzącą się do życia naturę. Na zakończenie miesiąca, poświęciliśmy czas na poznanie kultury Portugalii oraz polskich tradycji wielkanocnych. Dzieci miały okazję uczyć się o różnorodności kultur i zwyczajach, co rozbudzało ich zainteresowanie światem.

• Luty

W lutym uczniowie naszej świetlicy mieli okazję uczestniczyć w szeregu różnorodnych,  interesujących i edukacyjnych zajęciach między innymi takich jak:

1. Bon Ton - Słów Kilka o Dobrym Wychowaniu: Uczniowie poznali zasady dobrego zachowania i etykiety. Omówiliśmy znaczenie szacunku dla innych, grzeczności i dobrych manier.

2. Jestem Europejczykiem - Norwegia: W ramach naszego cyklu “Jestem Europejczykiem”, uczniowie poznali kulturę, historię i tradycje Norwegii.

3. Walentynki : Z okazji Walentynek uczniowie mieli okazję wyrazić swoje uczucia i sympatie poprzez tworzenie kartek walentynkowych.

4. Dzień Kota: W Dzień Kota uczniowie dowiedzieli się więcej o tych fascynujących zwierzętach. Omówiliśmy różne rasy kotów, ich zachowania i jak dbać o domowe koty.

5. Myślę Pozytywnie: Promowaliśmy pozytywne myślenie wśród uczniów poprzez różne ćwiczenia i dyskusje. Uczniowie nauczyli się, jak pozytywne myślenie może wpływać na ich codzienne życie.

• Styczeń

• Bezpieczne ferie - uczymy się reagować na rózne sytuacje.

• Pierniki grudniowe

• Dnia 06.12.2023r. dzieci z klasy 2e i 3a brały udział w warsztatach świątecznych🎄. Głównym zadaniem dzieci było robienie świątecznych pierników🍪.Każdy uczestnik za pomocą drewnianego wałka wyrabiał ciasto, następnie wycinał różne kształty piernikowych ciasteczek. Na koniec dzieci mogły ozdobić pierniki kolorowym lukrem i je skosztować.

• Grudzień

• Świąteczny grudzień

• Najpiękniejszy Bożonarodzeniowy Anioł

• Prace plastyczne i zajęcia w naszej świetlicy

• Dzień postaci z bajek

• Dzieci poprzez zabawę przeniosły się do świata bajek. Rozwiązywały quizy, zagadki, pokonywały labirynt. Brały udział w zabawach z chustą animacyjną "Lubimy bajki".

• Pasowanie na Świetliczaka

• Dnia 25.10.2023 w świetlicy klas 1 odbyło się Pasowanie na świetliczaka. Dzieci poprzez gry i zabawy, zdobywały sprawności wiedzy, zabawy oraz zdolności manualnych. Za zdobycie zdolności dzieci uzyskały odznaki "Świetliczaka". Ostatnia próba to znajomość regulaminu świetlicy, po której odbyło się ślubowanie.

👉UROCZYŚCIE ŚLUBUJE BYĆ ZAWSZE WESOŁYM, UŚMIECHNIETYM I KOLEŻEŃSKIM.                                      DBAĆ O BEZPIECZEŃSTWO WŁASNE ORAZ KOLEGÓW.

DBAĆ O PORZĄDEK I CZYSTOŚĆ W ŚWIETLICY. NIGDY NIE ZAPOMNĘ POWIEDZIEĆ: DZIEŃ DOBRY, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ. OBIECUJĘ BAWIĆ SIĘ, UCZYĆ SIĘ, ODRABIAĆ LEKCJE, SPRZĄTAĆ, TROSZCZYĆ SIĘ O ŚWIETLICĘ. I OCZYWIŚCIE KOCHAĆ SWOJE PANIE😉ŚLUBUJEMY!!!

• Październik

• W październiku w świetlicy odbywały się różnorodne aktywności. Dzieci, tworzyły kolorowe jesienne prace plastyczne. Świetnie się bawiły podczas zabawy i gier integracyjnych które pomagały w budowaniu relacji i rozwoju umiejętności społecznych. Nie zabrakło również zabaw dowolnych na świeżym powietrzu oraz rozmów na temat zdrowego stylu życia.

• Wrzesień

• Wrzesień upłynął nam bardzo szybko. Podczas zajęć skupiliśmy się na integracji grup świetlicowych organizując przeróżne aktywności. Pogoda rozpieszczała nas naprawdę sporą dawką promieni słonecznych, dlatego nie mogło zabraknąć zajęć na świeżym powietrzu. Był czas zarówno na zabawy swobodne jak i te zorganizowane. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie zarówno w szkole jak i poza nią. Przypomnieliśmy sobie i omówiliśmy także zasady i reguły obowiązujące w świetlicy szkolnej. Wrzesień w świetlicy.MOV