• W naszej szkole doradcą zawodowym oraz prowadzącym zajęcia z doradztwa jest Izabela Woszczek.

Kim jest doradca zawodowy?

To specjalista, który może być wsparciem w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej:

• może towarzyszyć w odkrywaniu mocnych stron, umiejętności, predyspozycji, talentów i zainteresowań;
        • udzieli informacji o ofercie edukacyjnej;
        • może wskazać źródła wiedzy o zawodach;
        • pomoże stworzyć plan działania.

Program r. szkolny 2023/2024:
          ProgramWDZ.pdf

Wydarzenia w r. szkolnym 2023/2024:

1. Warszawski System Doradztwa Zawodowego

2. Poradnia Psychologiczno-Pedgogiczna nr 21 w Warszawie - Zapisy: Sekretariat Poradni: 22- 814 -10-61 (62, 63)

3. Prezentacja dla rodziców Szkoła ponadpodstawowa

4. Centrum Edukacji i Historii Warszawskiej Straży Pożarnej

Mamy przyjemność poinformować, że uczniowie klas siódmych, w ramach zajęć doradztwa zawodowego w terenie, mieli okazję uczestniczyć w zajęciach w Centrum Edukacji i Historii Warszawskiej Straży Pożarnej. W historycznym obiekcie dawnej praskiej strażnicy w ciekawy i nowoczesny sposób został przedstawiony sprzęt, który z biegiem lat coraz skuteczniej pomagał strażakom nieść pomoc wszystkim potrzebującym. Na wystawach nie zabrakło prezentacji współczesnego ratownictwa, które w przystępny sposób powiązane zostało z przybliżeniem młodemu odbiorcy zagadnień związanych z szeroko pojętym tematem bezpieczeństwa. Uczniowie poznali specyfikę zawodu strażaka, pozytywy i negatywy zawodu, drogę do zawodu. Mieli okazję zadać pytania, byli do ciekliwi i zainteresowani prezentowanymi treściami. Mamy nadzieję, że zajęcia w terenie sprostały oczekiwaniom młodzieży, a także zachęciły do refleksji i stawiania pytań dotyczących planowania własnej kariery.

5. Konkurs:

Mój wymarzony zawód:

13  listopada 2023r. wystartował  I etap konkursu Mój wymarzony zawód.
        Zapraszamy serdecznie   uczniów i uczennice do udziału w kolejnej -  edycji tego wydarzenia - Warszawski Konkurs Wiedzy o Zawodach - dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych Mój wymarzony zawód.

Podobnie jak w roku ubiegłym, przewidziane są atrakcyjne nagrody dla  laureatów.

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami organizacyjnymi:
        Regulamin  konkursu
        Załącznik nr 1 (Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych oraz zgoda rodzica na udział dziecka w konkursie)
        Załącznik nr 2 (Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych pełnoletniego ucznia)

które zamieszczamy w linku poniżej:

6. Ciekawostki i nowości:

Poradnik dla osób z niep. Informator dla osób z niepełnosprawnością 2022 (zus.pl)

Wywiad z TIM eXpertem Miłoszem Brzezińskim  youtube.com/watch?v=IulbUEmGLwo

Opisy zawodów https://mapakarier.org/zawodowystream/stream/przez-zoladek-do-zdrowia-czyli-o-pracy-dietetyczki

Kompas szkolnictwa branżowego https://szkolnictwo.ibe.edu.pl/

Informuję, że dnia 01 lutego 2023 r. opublikowano w MP - poz. 145 Obwieszczenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 20 stycznia 2023 r. w sprawie prognozy zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy

7. 40 międzynarodowy salon edukacyjny