• Dobre praktyki

Czerwiec

Uczniowie klas 5b, 6a i 6e zgłębiali tajemnice brył z wykorzystaniem modeli wydrukowanych na szkolnej drukarce 3d.

Uczniowie klasy I pod opieką p. Katarzyny Motyczyńskej budowali aktywne modele  z klocków Lego i pisali dla nich oprogramowanie.

Uczniowie klasy 7a ćwiczyli współpracę oraz umiejętności programistyczne na lekcji informatyki z wykorzystaniem klocków LEGO® Education SPIKE Essential

Na drukarce 3D wydrukowano zaprojektowane przez p. Annę Nożyńską pamiątkowe odznaki dla uczestników Szkolnego Turnieju Sudoku.

MAJ

Uczniowie klas młodszych pod opieką P. Katarzyny Motyczyńskiej poznały zasadę działania drukarki 3d.

Panie Anna Nożyńska i Katarzyna Motyczyńska przygotowały w programie TinkerCad projekt medali na Mistrzostwa Dzielnicy w Tabliczce Mnożenia.  Odznaczenia zostały następnie wydrukowane na drukarce 3D.

Szycie na maszynie

Uczniowie nie tylko chętnie gotują na zajęciach technicznych, ale również uczą się szyć na maszynie

Warsztaty wielkanocne

MARZEC

Na drukarce 3D wydrukowano medaliony, które będą wykorzystane podczas innowacji pedagogicznej "Notatnik wiedźmina" na  lekcjach historii w kasach 8.

Dzień Żydowski- pieczenie chałki

Podczas zajęć techniki uczniowie klasy 5D świetnie się sprawdzili jako kucharze. Hamburgery oraz tortille były przepyszne.

Wykorzystanie klocków Lego na zajęciach terapii pedagogicznej:

Poprzez zabawę uczniowie na zajęciach terapii pedagogicznej rozwijali twórczość, kreatywność, umiejętność korzystania z instrukcji, myślenie, wyobraźnię, spostrzegawczość, zdolności manualne, dokładność oraz cierpliwość..
          Zajęcia odbywała się pod kierunkiem p. Urszuli Nielipińskiej.

LEKCJE INFORMATYKI

Zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości klocki Lego to nie tylko zabawka dla najmłodszych. Uczniowie klasy 7a na lekcji informatyki, korzystając z zestawów Lego Spike, zgłębiali pojęcie algorytmu. Zadanie polegało na zbudowaniu zgodnie z instrukcją robota- kontrolera jakości, a następnie zaprogramowaniu jego reakcji na klocki określonego koloru.  Nauka przez zabawę dała wszystkim dużo radości.

Warsztaty prowadziła pani Anna Nożyńska.

Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne

W dniach 6 - 16. 12  podczas zajęć korekcyjno - kompensacyjnych prowadzonych przez p. Beatę Dronszcz, uczniowie wykorzystali klocki lego education zakupione w ramach projektu Laboratoria przyszłości.
          Układanie z klocków lego pobudza kreatywność i wyobraźnię uczniów. Budując według określonego wzoru dzieci uczyły się cierpliwości, trenowały koncentrację uwagi, rozwiązywały problemy, wykonywały ćwiczenia w obrębie motoryki małej, uczyły się precyzji i klasyfikowania.

Klocki lego pokazują, że nauka może być zabawą, a najlepsza terapia to taka, której dziecko nawet nie zauważa. Terapia z wykorzystaniem klocków lego wpisuje się  w tę teorię.

LEKCJE INFORMATYKI

Zakupiona w ramach programu Laboratoria Przyszłości drukarka 3d świetnie sprawdziła się przy tworzeniu świątecznych dekoracji. Na lekcjach informatyki uczniowie pod opieką p. Anny Nożyńskiej  obserwowali proces druku i projektowali własne ozdoby w programie Tinkercad.

LEKCJE INFORMATYKI

Grupa uczniów z klasy 5 pod kierunkiem p. Agnieszki Szpilskiej korzystała z klocków Lego w celu zapoznania się z możliwościami zestawu. Uczniowie najpierw uczyli się parować ze sobą urządzenia elektroniczne, następnie wykorzystali hub z procesorem 100 MHz oraz m.in systemem operacyjnym MicroPython i średni silnik do uruchomienia obrotowego koła. W ten sposób zostało omówione działanie pralki. Dodatkowo uczniowie tworzyli kreatywne auta, które mogli uruchomić za pomocą elementów elektronicznych.

Grupa uczniów klas 6 pod kierunkiem p. Agnieszki Szpilskiej zaczęła projektowanie w programie Tinkercad, który umożliwia tworzenie projektów 3D oraz pochodzi z grupy programów Autodesk, w którym projektanci oraz inżynierowie tworzą prototypy urządzeń.

Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że zajęcia były SUPER!

ARDUINO

Na lekcjach informatyki wykorzystywano zakupioną w ramach programu Laboratoria Przyszłości płytkę Arduino wraz z mikrokontrolerem i akcesoriami. Uczniowie klasy 8a i 8f, pod kierunkiem pani Anny Nożyńskiej, poznali budowę płytki, a także zbudowali i oprogramowali prosty układ do sterowania diodą LED.

LEKCJE TECHNIKI

W dniach 5, 12, 19 października na zajęciach z techniki uczniowie klasy 8c i 8h wykonali skrzynkę drewnianą na narzędzia, mozaikę Motyl z kawy. Świetnie się przy tym bawili pod opieką p. Niny Biało.

18, 20 i 21 października na technice uczniowie klasy 5b i 6d przygotowywali dania które najbardziej im smakują.

Natomiast uczniowie klasy.5a i 6a na zajęciach dodatkowych z okazji Dniu ziemniaka przygotowali dania z ziemniaków.

Młodzi kucharze byli bardzo zaangażowani w przygotowywanie dań. Następnie sami je skonsumowali. A wszystko odbywało się pod opieką nauczycielki, p. Niny Biało.

***************************************************************************************

LEKCJA BIOLOGII

Uczniowie klasy 5b na lekcji biologii korzystali z klocków Lego, budowali modele komórki roślinnej i zwierzęcej,  tak by zawierała ona wszystkie organella komórkowe. Dzięki tej lekcji mogli zapamiętać budowę każdej z komórek, utrwalić nazwy organelli, takich jak mitochondria, chloroplasty, siateczka śródplazmatyczna i inne. Zapamiętali ich ułożenie w komórce i ich funkcje.

• Strona www aszpilska@eduwarszawa.pl