• Ogólnopolski Test Dysleksji

     • Ogólnopolski Test Dysleksji jest bezpłatnym wydarzeniem, adresowanym do uczniów szkół podstawowych i średnich. Ma na celu pomóc dzieciom i młodzieży w zidentyfikowaniu trudności w nauce na możliwie jak najwcześniejszym etapie.

       

      Masz trudności w nauce? Czytanie ze zrozumieniem albo opanowanie reguł pisowni to dla Ciebie duży kłopot?  A może jako rodzic dostrzegasz takie trudności u Twojego dziecka? To mogą być pierwsze objawy dysleksji.

      Jak się o tym przekonać? Idealną okazją będzie Ogólnopolski Test Dysleksji, organizowany w dniach 5-10.10.2023 r. Udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

      Wykonanie testu zajmuje nie więcej niż 10-15 minut, a uczestnik od razu zobaczy swój rezultat. Będzie to przedstawione w procentach prawdopodobieństwo posiadania dysleksji opatrzone komentarzem identyfikującym Twoje trudności oraz podpowiadającym dalsze kroki.

      Ogólnopolski Test Dysleksji nie zastępuje wizyty w poradni psychologiczno-pedagogicznej, ale może być sygnałem do tego, że warto skonsultować się ze specjalistami. Dysleksji nie trzeba się bać ani wstydzić. U wielu znanych osób zdiagnozowano to zaburzenie i ich przykład pokazuje, że nie przeszkodziło im w zrobieniu spektakularnej kariery.

      - Wielu uczniów zbyt późno dowiaduje się, że mogą mieć dysleksję. Przez to osiągają na przykład gorsze wyniki na Egzaminie Ósmoklasisty lub na maturze, ponieważ podlegają ocenie na zasadach jednakowych z ogółem uczniów - mówi Anna Sierpniak-Gocławska, specjalistka od dysleksji. - U podstaw Ogólnopolskiego Testu Dysleksji leży zapobieganie takim sytuacjom.

      Już teraz wejdź na stronę: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/ aby poznać szczegóły wydarzenia.

      Ogólnopolski Test Dysleksji skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich (od 4 klasy podstawówki wzwyż). W sytuacji, gdy uczestnikiem jest osoba poniżej 13 roku życia, zalecamy, aby test był rozwiązywany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

      To bezpłatne wydarzenie organizowane jest z inicjatywy serwisu edukacyjnego
      Zday.pl, pod patronatem Fundacji Języka Polskiego, fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej oraz fundacji Kopalnia Pomysłów. Test odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

      Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na stronie: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/

     • Przynieś swoje stare kredki, damy im drugie życie!

     • Wolontariat SP 112, Świetlica oraz Biblioteka począwszy od 2 października 2023 będą prowadzić zbiórkę starych kredek ołówkowych oraz ostrych temperówek. Kredki po obróbce trafią do piórników dzieci w szkołach przyszpitalnych oraz świetlicach środowiskowych. Ponadto zostaną one wykorzystane do wykonania biżuterii oraz innych przedmiotów przekazywanych na aukcje charytatywne. Kredki można zostawić w Bibliotece lub Świetlicy (sala C02) do 31 października 2023.Dla nas każda kredka ma moc!!!

     • Sprzątanie Świata

     • Zapraszamy Wolontariuszy na sprzątanie świata oraz zielony piknik sąsiedzki w sobotę 16 września 2023 roku o godzinie 11.00 przy Decathlon ul. Geodezyjna 76.W programie:11.00 - 12.00 sprzątanie świata12.00 - 14.00 animacje dla dzieci i atrakcje ekologiczne, ekologiczny konkurs plastyczny, eksperymenty z szalonym naukowcem, spektakl pt. magia recyklingu w wykonaniu profesjonalnego iluzjonisty.Wolontariusze otrzymają dyplom uczestnictwa w sprzątaniu świata.

     • Zebrania z Rodzicami

     • W dniach 11-12 września 2023r. odbdą się zebrania z Rodzicami. Szczegóły w zakładce Strefa Rodzica/Zebrania/Konsultacje

     • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024 dla Oddziału Przedszkolnego (klasy „Zerowej”)

     • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

       dla Oddziału Przedszkolnego

      (klasy „Zerowej”)

      odbędzie się 01.09.2023 roku.

       

      Oddział Przedszkolny otwarty będzie

      w godzinach 7.00 - 17.00

      W godzinach  9.00 – 12.00 odbędą się zabawy integracyjne dla dzieci.

       

      Zachęcamy Państwa do pozostawienia dzieci pod opieką wychowawców.

     • Harmonogram uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas I - VIII 2023/24 odbędzie się 4 wrześcia 2023r. według następujacego harmonogramu:

      8.00 – klasy  V, VI, VII, VIII - spotkanie z wychowawcami w salach

      8.30 – klasy  II i III - spotkanie z wychowawcami w salach
      9.30 – klasy  IV - Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego

                                    na sali gimnastycznej

      11.00 - klasy I - Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego

                                  na sali  gimnastycznej

      PLAN_sal_-_rozpoczecie_roku_2023-24.pdf

       

     • Wdrażanie systemu RESQL w SP112

     • W roku szkolnym 2023/2024 Fundacja WOŚP we współpracy z Uniwersytetem SWPS będą wspierały białołęckie szkoły we wdrażaniu systemu REQL, który wspiera i służy monitorowaniu oraz zwalczaniu przemocy w szkole.

      W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła również podejmie działania wdrażające ten innowacyjny system, który ma na celu wzmocnienie placówek oświatowych w rozwiązywaniu problemów pomocy rówieśniczej, a co za tym idzie podejmowanie działań na rzecz zdrowia psychicznego młodzieży.

      Zdj. Łukasz Widziszowski Fotografia (WOŚP)

     • Boiska szkolne - informacja

     • Z powodu remontu boisk szkolnych od dnia 17 lipca 2023r. do odwołania, obowiązuje bezwzględny zakaz korzystania z tych obiektów.

      Zakaz użytkowania dotyczy także parkingu przy sali gimnastycznej.

     • Przydział dzieci do klas pierwszych w r. szkolnym 2023/2024

     • 26 czerwca 2023 r. do rodziców, których dzieci rozpoczną naukę w klasach pierwszych zostały wysłane na podane podczas rekrutacji adresy e-mail wiadomości z informacją o klasie do jakiej zostały dzieci przypisane. W przypadku braku wiadomości prosimy w pierwszej kolejności o sprawdzenie spamu w swoich skrzynkach oraz o kontakt ze szkołą w celu uzyskania ww. informacji.  

       

      Wykaz wychowawców uczących w danej klasie zostanie opublikowany w sierpniu.

      Marta Kacprzak

      Referent ds. uczniów

     • Zakończenie roku szkolnego - harmonogram

     •  

       

       

      ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO DLA KLAS ÓSMYCH

      Z ogromna przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić Uczniów i Rodziców na uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas ósmych.

      Zakończenie odbędzie się w dniu 22.06.2023 (czwartek) o godzinie 10.00 w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Głębockiej 66. Podczas uroczystości zostaną wręczone wyróżnienia /dyplomy i statuetki za szczególne osiągnięcia w nauce.

      Zgodnie z prawem oświatowym świadectwa zostaną wydane przez wychowawców uczniom dnia następnego, tj. 23.06.23 w SP 112, w klasach o godzinie 8.00. Będzie to też moment osobistego pożegnania klasy oraz swojego wychowawcy.  

       

      HARMONOGRAM ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 23.06.2023

      Godz. 8.00 – klasy 8 – spotkanie z wychowawcami w klasach

       

      Uroczyste zakończenie roku szkolnego na dużej sali gimnastycznej

      Godz. 8.30 – klasy  6 - 7

      Godz. 10.00 – klasy  4 - 5

      Godz. 11.30 - klasy  2 - 3

      Godz. 12.30 – klasy  1

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 112 im. Marii Kownackiej w Warszawie
   • sekretariat.sp112@eduwarszawa.pl
   • 022 741- 62 - 00, 022 741- 62 - 01
   • SP 112 ul. Zaułek 34 Warszawa
    03-287 Warszawa
    Poland
   • Inspektor IOD: Anna Żebrowska-Kaczyńska, z-ca Anna Mroczkowska
    inspektor@dbfo.waw.pl
   • Strona www Agnieszka Szymańska
  • Logowanie