Dziękujemy wszystkim za super kreatywne kartki urodzinowe! Franio był bardzo zadowolony :) i oglądał z radością laurki, które zostały przekazane. Było ich ponad 150!
A tak świętowano Dzień Języków Obcych w klasie 3B.
Tanecznie, muzycznie i smacznie.
Na zdjęciu ze słodyczami są:
ukraińskie zefiry (podobne do bezy)
cake popsy (to te kuleczki na patyczkach)
gofry beligjskie
trufle belgijskie
ciasteczka angielskie.
Mniam :)
W pewien piękny jesienny dzień klasa 2a miała lekcje przyrody w terenie. Po nauce, która nie poszła w las tylko w nas, skorzystaliśmy z dobrej pogody i bawiliśmy się na leśnej polanie. Gdy troszkę zglodnieliśmy, wstąpiliśmy do cukierni na pyszne lody i praliny. To była niezapomniana lekcja i wspaniała integracja.
W dniu symbolicznego zakończenia obchodów Powstania Warszawskiego, w naszej szkole odbyła się gra terenowa pt. „Powstanie 1944: Misja ocalenie” dla uczniów klas ósmych. To część projektu „Cześć i chwała Bohaterom” realizowanego w naszej.
Gra terenowa nie tylko przybliżyła uczniom wydarzenia z tamtych trudnych dni, ale także zjednoczyła różne pokolenia. W jej organizacji pomagali harcerze z 84 Warszawska Drużyna Harcerzy Starszych "Kremenaros", uczennice klasy 8e oraz nauczyciele, co uczyniło to wydarzenie wyjątkowym. W grze inspirowanej działaniami z Lekcja Powstanie uczestnicy mogli wcielić się w role sanitariuszy oraz innych bohaterów Powstania.
Mieliśmy zaszczyt gościć Panią Burmistrz Anna Myślińska, która skierowała do nas kilka ciepłych słów dotyczących minionych wydarzeń. Serdeczne podziękowania kierujemy do Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie za wsparcie merytoryczne oraz ufundowanie nagród rzeczowych dla zwycięzców – za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca.
Ogromne brawa należą się wszystkim zaangażowanym – nauczycielom, uczniom i organizatorom! Zespół historyków jest niezwykle dumny z każdego uczestnika i dziękuje za wkład w przygotowanie oraz aktywne uczestnictwo w tym wyjątkowym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że dzięki tej grze terenowej pamięć o Powstaniu Warszawskim na długo pozostanie w sercach uczniów.
Nie zwalniamy tempa, rozpędzamy dziesiątą edycję. Za nami już trzy eliminacje. Dzisiaj gościliśmy w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21.
Wspólnego otwarcia zawodów dokonali Pan Jan Mackiewicz – Zastępca Burmistrza dzielnicy Białołęka i Dyrektor WTW Maciej Śliwiński.
Następnie rozgrzewka , krótki instruktaż wiosłowania na ergometrze i jazda !
Warto wspomnieć, że Białołęka to dzielnica mistrzów. To właśnie w tej dzielnicy znajduje się SP112, zwycięzca Tytana w ostatnich trzech edycjach. Wysokiego poziomu zawodów z pewnością się spodziewaliśmy i taki właśnie był. Później podamy wyniki i zobaczymy w nich kilka ciekawych odległości, co przełoży się na przetasowania w TOP5.
Zawody prowadziły dzisiaj dwie fantastyczne Sylwie, byłe zawodniczki WTW. Sylwia Kocerka – olimpijka i brązowa medalistka Mistrzostw Świata w wioślarstwie oraz Sylwia Liśkiewicz – multimedalistka Mistrzostw Polski. Wspierał nas dzisiaj również Mikołaj Kot, wioślarz z WTW młodego pokolenia. Pomimo młodego wieku, już bardzo utytułowany na arenie krajowej.
Zwyciężyła w sztafetach drużyna z SP112, jednak do końca drżąc o wynik.
W klasyfikacji generalnej szkół było podobnie. SP112 zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 10846 metrów, drugie miejsce SP 368 z wynikiem 9921 metrów i trzecie miejsce SP 366 z wynikiem 6840 metrów.
Na koniec, szczególnie podziękować chcemy grupie wolontariuszy z klasy siódmej SP112, którzy od wczesnych godzin porannych , pomagali nam w przygotowaniu, a następnie w prowadzeniu zawodów. Bardzo Wam dziękujemy !
Tekst i zdjęcia: https://www.facebook.com/Tytan2014?locale=pl_PL
30 września z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania szkolną bibliotekę odwiedziły dzieci z zerówki wraz z wychowawczyniami. W spotkaniu uczestniczyła także pani Dyrektor Urszula Orzechowska, która wraz z bibliotekarzami czytała dzieciom „Szewczyka Dratewkę” J. Porazińskiej.
Podczas słuchania nasi goście oglądali ilustracje do baśni, a później także wybrane rekwizyty, które pojawiły się w treści książki np. igły sosny oraz plastry z gniazda pszczelego.
Na zakończenie goście otrzymali prezenty- książki z wierszami i opowiadaniami dla dzieci oraz poradami dla rodziców poświęconymi korzyściom związanym z czytaniem.
Dnia 25.09 obchodzony był w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Celem obchodów było podniesienie świadomości na temat różnorodności języków w Europie oraz promowanie dziedzictwa kulturowego i różnorodności językowej. Tego dnia uczniowie, w dwóch kategoriach wiekowych klas 1-3 i 4-8, zostali zaproszeni do wzięcia udziału w różnych aktywnościach.
W grupie wiekowej klas 1-3:
Uczniowie mogli wykonać flagi krajów anglojęzycznych i europejskich lub przygotować plakaty z powitaniami w językach europejskich, czy zaprezentować, w języku obcym rymowanki/wierszyka /piosenki na forum klasy.
W grupie wiekowej klas 4-8:
Uczniowie zostali zachęceni do wykonania plakatu o wybranym kraju anglojęzycznym czy europejskim, w tym również z ciekawostkami o kraju/krajach. Mogli wykonać plakaty obrazując rysunkiem idiomy , przysłowia, łamańce językowe lub czasowniki złożone (phrasal verbs).
Tego dnia odbył się też quiz o krajach anglojęzycznych i europejskich dla reprezentantów klas 4-8 oraz został zorganizowany kiermasz. Chętni uczniowie przynieśli desery i ciasta lub przekąski charakterystyczne dla danego kraju. Serdeczne podziękowania dla zaangażowanych w akcję uczniów oraz rodziców. Uczniowie wykonali bardzo dużo interesujących plakatów, flag (nawet z koralików lub z włóczki na drutach) i przynieśli bardzo dużo smakołyków ozdobionych flagami na kiermasz.
Zarówno zwycięzcy quizu (kl. 4-8) jak i autorzy najciekawszych plakatów czy flag (w dwóch grupach wiekowych: klas 1-4 i 4-8) zostaną nagrodzeni upominkami, ocenami lub pochwałami w synergii.
Dziękujemy rodzicom i uczniom zaanagażowanym w akcję, za przepyszne ciasta i ciasteczka, babeczki, rogaliki oraz za samodzielne wykonanane plakaty!
30 września w naszej szkole odbyły się zajęcia prowadzone przez policjantów z Komisariatu na Białołęce - "Bezpieczna droga do szkoły". Uczniowie z klas 0, I, II mieli okazję poznać pracę Policji oraz dowiedzieć się jak w bezpieczny sposób poruszać się po drodze.
W tym roku w edycji jesiennej Testu Coopera zajmujemy 3 miejsce!
Zabrakło bardzo niewiele do wygranej, ale mimo to ilość osób która biegła dla SP112 jest o wiele większa niż w zeszłym roku, za co serdecznie dziękujemy.
Kolejna edycja w przyszłym roku, wierzymy, że tym razem się uda i mobilizacja wśród dzieci i rodziców będzie jeszcze większa DZIĘKUJEMY!
Zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w Przedmiotowych Konkursach Kuratoryjnych.
Tegoroczna edycja etapu szkolnego odbędzie się w dniach:
8 października 2024 r. (wtorek) - konkurs z języka niemieckiego
9 października 2024 r. (środa) - konkurs z języka hiszpańskiego
11 października 2024 r. (piątek) - konkurs z języka angielskiego
15 października 2024 r. (wtorek) - konkurs biologiczny
16 października 2024 r. (środa) - konkurs polonistyczny
17 października 2024 r. (czwartek) - konkurs geograficzny
18 października 2024 r. (piątek) - konkurs matematyczny
21 października 2024 r. (poniedziałek) - konkurs chemiczny
22 października 2024 r. (wtorek) - konkurs fizyczny
23 października 2024 r. (środa) - konkurs historyczny
Wszystkie konkursy na etapie szkolnym rozpoczynają się o godz. 9:00 i trwają 90 minut.
Udział w konkursach odbywa się za zgodą rodziców/opiekunów. Zgody do pobrania w plikach szkoły na Librusie (Organiazacja szkoły/pliki) lub od wychowawcy. Osobna zgoda na udział w konkursach językowych i osobna na udział w konkursach przedmiotowych.
Wypełnione dokumenty należy dostarczyć do 4 października 2024 r. do wychowawcyZachęcamy do zapoznania się z regulaminami oraz pozostałymi informacjami publikowanymi przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie:https://liblink.pl/xxZC6giFmNhttps://liblink.pl/GeTfmApAKR
Klasa 3d wzięła udział w warsztatach w Zielonej Bibliotece pt. Ziemniaki w galerii, czyli o sztuce nowoczesnej dla dzieci. Zajęcie dotyczyły sztuki nowoczesnej, zaskakującej, w której współcześni artyści sięgają po różne środki wyrazu i eksperymentują z obrazem i formą (obrazy, happeningi, instalacje). Uczniowie mieli okazje poznać artystów tworzących sztukę nowoczesną oraz "namalować" własne obrazy z przedmiotów codziennego użytku.
Na lekcjach historii wprowadzamy wyjątkową innowację! Uczniowie pracują z dedykowanymi zeszytami, w których wcielają się w rycerzy Narnii , przeżywając przygody w magicznym świecie literatury, jednocześnie poznając wydarzenia historyczne.
Co więcej, zeszyty te zawierają elementy oceniania kształtującego, w tym samoocenę – uczniowie mogą samodzielnie ocenić swoje postępy, analizować mocne strony i to, co jeszcze warto poprawić. To kreatywne i angażujące podejście sprawia, że nauka historii staje się fascynującą podróżą pełną odkryć!
Bardzo dziękujemy Rodzicom klas 5 za wsparcie finansowe projektu.
Udało się zebrać około 500 litrów wody pitnej dla powodzian!
W roku 2024 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na 29 września (niedziela).
To święto, którego najważniejszymi podmiotami, są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
Czytajmy głośno na lekcjach i poza nimi!
Drodzy Uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych!
Zachęcamy do udziału w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego! Etap szkolny odbędzie się w drugiej połowie października (szczegółowe informacje wkrótce). Zadaniem uczestników będzie napisanie napisanie wypracowania na jeden z zaproponowanych tematów, z odwołaniem do wybranych utworów literackich (szczegóły w linku: https://olijpsp.pl/i-etap-vi-olijp-sp-tematy-zagadnienia-informacje/
Chęć uczestnictwa należy zgłosić nauczycielom języka polskiego do 1.10.2024
Zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie InstaLogik: InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli. Honorowym patronem konkursu jest Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.
Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.
Uczniu! Uczennico! Załóż konto, otrzymaj potwierdzenie rodzica oraz udaj się do nauczyciela informatyki. Zaczynamy od 1 października https://instalogik.pl/Konkurs jest bezpłatny.
Powered by aSc EduPage