• „Drzewo w mieście”- warsztaty ekologiczne

W piątek 27 stycznia odbyły się kolejne warsztaty w ramach programu „Drzewo w mieście”, prowadzone przez edukatorów Fundacji Szkatułka. Tematem zajęć było” Światło i życie”. Uczniowie klas drugich znaleźli odpowiedzi na pytania:

Jakie znaczenia ma światło słoneczne dla życia na Ziemi? Czy światło słoneczne może być szkodliwe? Co to jest zanieczyszczenie światłem i jak wpływa ono na ludzi, zwierzęta i rośliny? Po obejrzeniu prezentacji, teatru cieni, uczniowie wykonali suchymi pastelami ciekawe prace plastyczne.

Monika Pokropińska (koordynator programu)

22 czerwca odbyły się ostatnie warsztaty przyrodniczo-ekologiczne prowadzone przez edukatorów Fundacji Szkatułka w ramach programu „ Drzewo w mieście- VII edycja” realizowanego w roku szkolnym 2022/2023 w klasach drugich.

Podczas comiesięcznych warsztatów poruszane były ważne tematy dotyczące środowiska w którym żyjemy między innymi: znaczenie światła słonecznego dla życia na Ziemi, czyste powietrze, woda i jej środowisko życia, dlaczego gleba jest ważna dla roślin i zwierząt, migracje ptaków. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega specyfika ekosystemu wielkiego miasta, wyrabiali w sobie nawyki dbania o środowisko przyrodnicze miasta. Pod kierunkiem edukatorów dzieci przeprowadzały doświadczenia i obserwacje terenowe, wykonywały prace plastyczno-techniczne.

Uczniowie byli zainteresowani poruszaną na warsztatach tematyką i dzielili się z rówieśnikami swoimi przemyśleniami.