• Nasza szkoła przystąpiła do programu „Ogarnij inżynierię”. Program ten proponuje szkole realizowanie podstawy programowej poprzez pracę z uczniami nad projektami inżynieryjnymi. „Ogarnij inżynierię” opiera się na interdyscyplinarnym podejściu STEAM (ang. science, technology, engineering, art., math – przyroda, technika, inżynieria, sztuka, matematyka).

Dla dzieci inżynieria łączy się z naturalnym doświadczaniem i postrzeganiem świata. Dzieci już od najmłodszych lat poznają rzeczywistość poprzez eksperymentowanie, sprawdzanie jak to działa, odkrywanie nietypowych zastosowań. Dzięki projektom inżynieryjnym możemy rozwijać to podejście i wykorzystać je, by nauczyć dzieci podstaw myślenia naukowego i inżynieryjnego. Uczniowie są zachęcani do rozwiązywania problemów, pracy zespołowej i kreatywnego myślenia. Praca z projektami inżynieryjnymi pozwala uczniom zamienić umiejętności, które wypływają z ich naturalnej ciekawości w świadomy, zorganizowany proces poznawania i tworzenia. Dzieci nie tylko zdobywają nową wiedzę, ale też uczą się tego, jak się uczyć. Program realizowany jest na przyrodzie, technice i informatyce.

• Strona www aszpilska@eduwarszawa.pl