Aktualności

          • Zielona strefa

          • Zielona Strefa w klasie 7a

            Dzięki środkom pozyskanym w ramach SBO w sali klasy 7a (B103) powstała Zielona Strefa – miejsce pełne roślin, które nie tylko upiększają przestrzeń, ale również sprzyjają nauce i dobremu samopoczuciu uczniów.

            W sali znajduje się już pokaźna kolekcja zielonych roślin doniczkowych oraz akcesoria niezbędne do ich pielęgnacji, rozsady i rozmnażania. Uczniowie mają możliwość zdobywania praktycznej wiedzy na temat opieki nad roślinami i rozwijania swoich zainteresowań przyrodniczych.

            To jednak dopiero początek! Od września planujemy dalsze rozwijanie Zielonej Strefy oraz dzielenie się wyhodowanymi roślinami z zainteresowanymi klasami. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa zachęci kolejne zespoły klasowe do tworzenia własnych zielonych zakątków i wspólnego dbania o szkolną przestrzeń.

            Razem tworzymy bardziej zieloną szkołę!

            Środki na SBO zostały uzyskane z funduszu szkoły oraz od Rady Rodziców. Dziękujemy!

          • Podsumowująca konferencja Erasmus +

          • W naszej szkole odbyła się konferencja podsumowująca działania w programach Erasmus+ i eTwinning.

            Był to czas dzielenia się doświadczeniami z mobilności zagranicznych, inspirującymi przykładami dobrych praktyk oraz refleksjami uczestników. Obejrzeliśmy filmy i zdjęcia z naszych wyjazdów i spotkań z partnerami, w tym relację z ostatniej mobilności. Nie zabrakło również opowieści uczniów, którzy z ogromnym zaangażowaniem dzielili się swoimi wspomnieniami i wrażeniami.

            W przyjaznej atmosferze, przy kawie i rozmowach, mogliśmy wspólnie podsumować to, czego nauczyły nas międzynarodowe projekty oraz jak wpływają one na rozwój naszej szkolnej społeczności.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, inspirujące rozmowy i energię do dalszych działań!

          • Spotkania teatralne

          • 11 czerwca grupa teatralna "Baśniowy Zakątek" uczestniczyła w III Towarzyskich Spotkaniach Teatralnych ToST. Młodzi aktorzy świetnie zaprezentowali się wśród innych szkolnych zespołów teatralnych. To niekonkursowe wydarzenie było okazją do wymiany doświadczeń, pokazania swoich talentów i fantastycznej zabawy

          • Mistrz Matematyki

          • Mamy powody do dumy!

            Z ogromną radością informujemy, że nasz uczeń Jakub Grzybowski z kl. Ic zdobył zaszczytne III miejsce w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego ,,Puchacz Piotr”. Finał konkursu odbył się 14 czerwca 2026 r. w Warszawie.

            Sukces Jakuba jest ogromny, w finale rywalizował w gronie 61 utalentowanych pierwszoklasistów z całego kraju.

            W drodze do finału nasz reprezentant przeszedł przez wszystkie etapy jak burza. W etapie szkolnym zdobył imponujące 99% punktów , a w regionalnym nie miał sobie równych, rozwiązując zadania z 100% poprawnością.

            Serdecznie gratulujemy naszemu Mistrzowi Matematyki!

            Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów!!!

          • Polonez klas 8

          • Tegoroczny bal klas ósmych przeszedł do historii, a jego otwarcie zapierało dech w piersiach. Polonez w wykonaniu naszych uczniów był pełen gracji, elegancji i dojrzałości. Ogromne brawa dla młodzieży za serce włożone w próby oraz dla nauczycieli, którzy czuwali nad przygotowaniem tej pięknej choreografii!

            ​Dziękujemy również rodzicom za pomoc w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia, klinij w link i obejrzyj

          • Czytanie na polanie 2026

          • Czytanie na polanie - #czytanienapolanie2026

            W drugim tygodniu czerwca br uczniowie klas 1C, 1D, 3B i 3D wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Czytanie na Polanie”, której celem jest promowanie czytelnictwa oraz zachęcanie dzieci do sięgania po książki w przyjaznej, plenerowej atmosferze.

            Uczniowie zgromadzili się na szkolnym zielonym terenie, gdzie wspólnie uczestniczyli w czytaniu wybranych utworów literackich. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały czytanych treści a także dzieliły się swoimi ulubionymi książkami i bohaterami z książek.

            Spotkanie było doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni, budowania pozytywnych nawyków czytelniczych oraz integracji uczniów. Wspólne czytanie na świeżym powietrzu dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych emocji i pokazało, że książka może być wspaniałym towarzyszem zabawy i odpoczynku.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i już teraz zachęcamy do codziennego sięgania po książki!

          • Piknik szkolny w dniu 12.06 godz. 16.00-20.00

          • Hasło wydarzenia – „Małymi krokami w wielki świat” – nawiązywało zarówno do codziennego rozwoju naszych uczniów, jak i idei programu Erasmus+, który otwiera młodych ludzi na poznawanie innych kultur, języków i tradycji. Dzięki występom artystycznym, warsztatom, pokazom, zawodom sportowym, grom i licznym atrakcjom uczestnicy mogli w ciekawy sposób odkrywać różnorodność Europy oraz przekonać się, że współpraca, otwartość i wzajemny szacunek są wartościami, które łączą ludzi ponad granicami.

            Choć przez cały dzień z niepokojem spoglądaliśmy w niebo i śledziliśmy prognozy pogody, ostatecznie aura okazała się dla nas wyjątkowo łaskawa. Dzięki temu wszystkie zaplanowane atrakcje mogły odbyć się zgodnie z planem, a uczestnicy mogli w pełni korzystać z przygotowanych aktywności.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia – nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom, rodzicom, wolontariuszom oraz wszystkim instytucjom, organizacjom i partnerom, którzy wsparli nas swoją pracą, pomysłami, czasem i życzliwością. Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców, bez której wsparcia organizacja tak dużego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa.

          • Wyniki XVI Mistrzostw Białołęki w Tabliczce Mnożenia

          • Wyniki XVI Mistrzostw Białołęki w Tabliczce Mnożenia.  

            10 czerwca 2026 r. w SP112 odbyły się XVI Mistrzostwa Białołęki w Tabliczce Mnożenia. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w trzech konkurencjach indywidualnych: Olimpijczycy, Krzyżak, Szeryf oraz w grze zespołowej Ekspres. Mistrzostwa były wspaniałą okazją do zabawy i sportowej rywalizacji. Uczniowie musieli wykazać się doskonałą znajomością tabliczki mnożenia, sprawnością fizyczną oraz umiejętnością współpracy i koncentracji. Wyróżnieni uczniowie otrzymali medale, dyplomy i nagrody.  

            Reprezentacja SP 112: Hania T., Łucja S., Szymon S. i Santiago R-Z. zdobyła III miejsce w konkurencji drużynowej Ekspres, natomiast  

            w konkurencji indywidualnej Olimpijczycy: Santi zdobył I miejsce, Szymon II a Łucja III,  

            w konkurencji indywidualnej Krzyżak: Santi I, Łucja II a Hania III miejsce 

            w konkurencji indywidualnej Szeryf: Łucja I, Hania II a Santi po zaciętej dogrywce III miejsce. 

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom Mistrzostw Białołęki w Tabliczce Mnożenia.  

          • Podziękowanie dla społeczności szkolnej

          • Podsumowanie realizacji projektu „Książki bez recepty”

            Uczniowie klas 1C, 1D, 3B, 3D aktywnie uczestniczyli w projekcie „Książki bez recepty”, którego celem była zbiórka książek dla pacjentów szpitali. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców oraz nauczycieli udało się zgromadzić znaczną liczbę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystkie zebrane książki zostały przekazane do szpitali, gdzie będą umilać czas pacjentom oraz wspierać ich w trudnym okresie leczenia. Udział w projekcie był doskonałą okazją do rozwijania postaw empatii, wrażliwości i odpowiedzialności społecznej. Za aktywne zaangażowanie i wsparcie inicjatywy nasza szkoła otrzymała oficjalne podziękowanie od organizatorów akcji. Jest to wyraz uznania dla wszystkich osób, które przyczyniły się do sukcesu przedsięwzięcia. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce i udział w projekcie „Książki bez recepty”. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się sprawić radość wielu pacjentom.

          • Nauka ratowania w klasach 2

          • Nauka ratowania życia może zacząć się już na etapie edukacji wczesnoszkolnej. Podczas warsztatów pierwszej pomocy uczniowie klasy 2 pod okiem ratownika medycznego zdobywali wiedzę i praktyczne umiejętności, które w przyszłości mogą okazać się bezcenne. Dziękujemy za kolejne inspirujące i pełne zaangażowania spotkanie.

          • Innowacja w świetlicy

          • W świetlicy klas 2 od października do maja realizowana była innowacja pedagogiczna „Mali Naukowcy – świat eksperymentów na co dzień”.

            To był czas pełen odkryć, eksperymentów i świetnej zabawy!

            Podczas zajęć uczniowie: poznawali zjawiska fizyczne i chemiczne, wykonywali efektowne doświadczenia, m.in. „bombową erupcję”, „tornado w kieliszku”, „sodowego bałwanka” oraz eksperymenty z jajem, uczyli się współpracy i zasad bezpieczeństwa, rozwijali swoją ciekawość, kreatywność i samodzielność. 
            Zajęcia cieszyły się zainteresowaniem i przyniosły dzieciom wiele radości, zdziwienia oraz nauki przez działanie. To była wspaniała okazja do nauki przez zabawę i odkrywanie świata. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie!

          • Bieg przełajowy

          • Oficjalnie zapisy na VI Białołęcki Bieg Przełajowy dla dzieci i młodzieży OTWARTE

            Zapisy tak jak w zeszłym roku przez platformę DecathlonGo

            https://go.decathlon.pl/.../dbf1f5ad-d159-4fce-be7c...

            Nastąpi przekierowanie na stronkę dostartu.pl ale tam nie trzeba zakladać konta, jest opcja "zgloś udział bez logowania"

            Zapraszamy dzieci i dorosłych , jak co roku będzie dużo kategorii i fajne nagrody

            Kategorie i dystanse:

            3-4 latki 100m (2023-2022) bez klasyfikacji, każde dziecko dostanie na mecie upominek oraz medal

            5-6 latki 100m (2021-2020)

            7-8 latki 400m (2019-2018)

            9-10 latki 400m (2017-2016)

            11-12 latki 400m (2015-2014)

            13-14 latki ok 800m (2013-2012)

            15-17 latki ok 1600m (2011-2009)

            Bieg dla dorosłych ok 2400m (Open mężczyzn i open kobiet

            Szczegółowy regulamin na stronce zapisów, proszę o zapoznanie.

          • Aktorzy z klasy 5e

          • 19 maja 10-osobowa grupa młodych aktorów z klasy 5e przeniosła jury i publiczność w niezwykły świat, w którym rządzi radość i magia. Widzowie byli świadkami wydarzeń, w których zło ustępuje dobru. Perfekcyjna recytacja, oryginalna muzyka i nietuzinkowy ruch sceniczny sprawiły, że otrzymaliśmy I miejsce na Warszawskim Festiwalu Teatralnym Młodych 2026!

          • Nasi wolontariusze u seniorów

          • Młodość i doświadczenie przy wspólnym stole! Wolontariusze z naszej szkoły po raz kolejny odwiedzili podopiecznych DPS „Pod brzozami”. To było popołudnie pełne uśmiechu, rozmów i... świetnej zabawy! Uczniowie przynieśli ze sobą wyjątkowe gry planszowe. Wykonali je własnoręcznie z materiałów z odzysku, działając w ramach ekologicznego projektu „Myślę, nie marnuję”, który realizujemy wspólnie z Zieloną Biblioteką. Spotkanie upłynęło w cudownej, międzypokoleniowej atmosferze. Gry ekologiczne okazały się strzałem w dziesiątkę! Dziękujemy seniorom za ciepłe przyjęcie i wspólnie spędzony czas. Już nie możemy doczekać się kolejnej wizyty!

          • Park Żerański

          • Zapraszamy do udziału w pikniku „Operacja: Park Żerański”

            23 maja szykujcie wygodne buty i dobry nastrój, bo czeka nas wyjątkowa sobota! Na wodzie, lądzie i na… torach! Gotowi na misję specjalną na Żeraniu? Wciągająca gra terenowa z zagadkami, która przybliży historię, charakter i ciekawostki o Parku Żerańskim oraz okolicach Kanału Żerańskiego, wodne szaleństwo z Dzielnicą Wisła: SUP-y, kajaki i warsztaty żeglarskie, , przejażdżki drezyną z Warszawskim Transportem Publicznym, zajęcia wioślarskie,wyścigi rowerowe dla dzieci, strefa piknikowa, gry XXL, atrakcje i animacje!

            Więcej informacji na stronie: https://bialoleka.um.warszawa.pl/-/operacja-park-zeranski-pedz-na-rowerze-graj-i-odkrywaj-Wstęp jest bezpłatny! 

            Gdzie? Park Żerański

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 112 im. Marii Kownackiej w Warszawie
      • sekretariat.sp112@eduwarszawa.pl
      • 022 741- 62 - 01
      • SP 112 ul. Zaułek 34 Warszawa
        03-287 Warszawa
        Poland
      • Inspektor IOD:
        Artur Jeremin
        inspektor@dbfo.waw.pl
        Zastępca IOD:
        Robert Panewczyński
        (22) 51 03 620 wew. 212
        inspektor@dbfo.waw.pl
      • https://tlumacz.migam.org/warszawa-szkola-podstawa-z-oddzialami-integracyjnymi-nr-112-im-m-kownackiej-zaulek-34
    • Logowanie