• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki”

          • W okresie od X 2023 r. do V 2024 r. uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych będą uczestniczyli w II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki”. Zajęcia będą prowadzone na edukacji informatycznej. Organizatorem projektu jest Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce. Koordynatorem programu w naszej szkole jest Katarzyna Motyczyńska.

             

          • Zielona Biblioteka zaprasza...

          • Zielona Biblioteka serdecznie zaprasza uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w konkursie na stworzenie wiersza w technice blackout poetry, która polega na zmianie istniejącego tekstu przez nadanie mu nowego znaczenia. Na stronie z książki/gazety zaciemniamy (wykreślamy) niepotrzebne słowa, pozostawiając te, które utworzą wiersz. Konkurs rusza 30 października i potrwa do 17 listopada. Więcej w regulaminie dostępnym na blogu biblioteki oraz w Zielonej Bibliotece.Organizatorzy przewidzieli bardzo atrakcyjne nagrody.

          • Pola Nadziei

          • Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim darczyńcom, którzy wsparli akcję Pola Nadziei Hospicjum 
            Domowego Księży Marianów w Warszawie przy ul. Tykocińskiej 27/35. 
            Łącznie udało się nam zebrać 1256,63 PLN.
            
            Wolontariat SP 112

             

          • "Godzina dla Młodych Głów"

          • Miło nam poinformować, iż nasza szkoła dołączyła do projektu "Godzina dla Młodych Głów" Otwarcie o zdrowiu psychicznym.

            Projekt jest inicjatywą fundacji UNAWEZA założonej przez Martynę Wojciechowską.

            Program ten ma zwrócić uwagę na zdrowie psychiczne młodych ludzi, wskazać bariery, z którymi na co dzień się mierzą i przyczynić się do normalizacji sięgania po pomoc.

          • Dzielnicowy Turniej Szachowy w Szachach Szybkich

          • W dniu 18 X 2023r. w Urzędzie Dzielnicy Białołęka odbył się Dzielnicowy Turniej Szachowy w Szachach Szybkich. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

            1. Alicja Dadełło

            2. Norbert Musiał

            3. Piotr Bartnicki

            4. Mateusz Kałuza

            Nasi szachiści po zaciętej walce zajęli 5 miejsce. Poziom turnieju był wyrównany, a różnice między punktami poszczególnych drużyn były małe.

            Gratuluję naszym młodym szachistom i życzę dalszego rozwoju i sukcesów w tej trudnej dyscyplinie sportowej.

            Trener i opiekun

            Przemysław Owczarek



          • Narodowe Czytanie

          • W tym roku w ramach Narodowego Czytania czytamy powieść Elizy Orzeszkowej pod tytułem „Nad Niemnem”.

            Biblioteka szkolna zachęca do włączenia się w akcję poprzez:

            oraz wykonanie prac plastycznych ukazujących piękne nadniemeńskie krajobrazy ukazane na kartach powieści.

            Dodatkową atrakcją będzie obejrzenie rękopisu Elizy Orzeszkowej, a także wybranych numerów Tygodnika Ilustrowanego z roku 1887, w którym po raz pierwszy ukazała się powieść (skanując poniższe kody QR).

             

            Wszystkie numery pisma, w których ukazała się powieść „Nad Niemnem” oraz inne materiały związane z w/w lekturą można znaleźć pod adresem:

            https://lustrobiblioteki.pl/2023/07/bezplatne-materialy-i-pomysly-na-narodowe-czytanie/

          • Okazały dąb znajdujący się przy ulicy Kartograficznej, ma szansę zostać "Warszawskim Drzewem roku 2023".

          • Okazały dąb znajdujący się przy ulicy Kartograficznej, ma szansę zostać "Warszawskim Drzewem roku 2023".

            Zrobienie rozgłosu, a może nawet zdobycie tego zaszczytnego tytułu pomogłoby w naszych staraniach o pozyskanie działki od KOWR i stworzenie pierwszego parku miejskiego na wschodniej Białołęce.

            Głosować można codziennie, raz z jednego adresu IP, wykorzystując poniższy link:

            https://zzw.waw.pl/drzeworoku/formularz-do-glosowania-w-plebiscycie-warszawskie-drzewo-roku/?b=43

            Formularz do głosowania w plebiscycie | Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

            zzw.waw.pl

            Ten okazały i piękny dąb liczy sobie ponad 350-lat i ma status pomnika przyrody. Od ponad 5 lat jest symbolem starań okolicznych mieszkańców, którzy na terenie dawnego PGR pragną stworzenia pierwszego parku miejskiego na wschodniej Białołęce. W 2014 roku drzewo zostało ocalone przed wycinką dzięki ówczesnej Agencji Nieruchomości Rolnych, która wymusiła na samorządzie niedużą zmianę przebiegu ulicy Kartograficznej.

            A tak o naszym pięknym drzewie rozpisuje się prezes Fundacji AVE:

            Gdy był jeszcze malutki, czuł swąd wojennej pożogi trawiącej okolice w lipcu 1656 roku, kiedy Szwedzi i Brandenburczycy najechali Rzeczpospolitą. Wszystko wokół spłonęło podczas krwawej trzydniowej bitwy. Wówczas pojawił się on – posadzony być może ręką bernardynów, którzy razem z miejscowymi odbudowywali wieś po zniszczeniach wojennych. Widział, jak pobożni zakonnicy wznoszą na powrót w 1717 roku drewniany kościółek na prośbę królowej Bony. Nie przypuszczał, że wraz z nim dotrwa do XXI wieku, gdy świątynia będzie najstarszym drewnianym kościołem wielkiej Warszawy, a on sam stanie się jednym z najstarszych dębów.

            Mógł przecież zniknąć tyle razy. Na przykład nie zginął od siekier i toporów olędrów, którzy mogli właśnie z niego zbudować jeden ze swoich słynnych domów, z jednym wspólnym wejściem dla ludzi i zwierząt ujarzmiając okoliczne bagna…

            Nie zniknął w lutym 1831 roku, gdy nieopodal spotkali się powstańcy Krukowieckiego z Moskalami spieszącymi pod Olszynkę a po dwudniowej zaciętej walce „Białołęka była zawalona trupami Rosjan”. Albo wtedy, gdy wchodzili tu czerwonoarmiści jesienią 1944 roku, a Niemcy „wycinali” czołgami lasy i drzewa, żeby ułatwić decydujące starcie.

            Przetrwał…

            Choć potop szwedzki tak odległy, to nasz Dąb na Białołęce tak bliski! Stał się dębem warszawskim, a od 2017 roku trafił do rejestru pomników przyrody. Jakże dumnie to brzmi!

            I szumi dziś o niezwykłej przeszłości, która jest natchnieniem dla współczesnych, i punktem wyjścia do walki o park z alejkami, ławkami, kwietnymi rabatkami i świetlną białołęcką fontanną, miejscem tak potrzebnym w świeżo zabetonowanej dzielnicy, której dzielnie strzeże

            eduresized_Dab1.png

             

             

             

          • Dzień Sławnego Czytelnika

          • 10 października w szkolnej bibliotece, na trzeciej i piątej godzinie lekcyjnej, uczniowie klas 6b, 7b i 8a realizując akcję Dzień Sławnego Czytelnika, czytali baśnie Hansa Christiana Andersena. Baśnie czytane były uczniom klas młodszych z zasobów szkolnej biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno czytających, jak i słuchających. W efekcie wspólnej pracy uczniowie klas pierwszych wykonali piękne ilustracje do czytanych baśni przez starszych kolegów i koleżanki.Agnieszka Misiun i Bożena Gołos

          • Ogólnopolski Test Dysleksji

          • Ogólnopolski Test Dysleksji jest bezpłatnym wydarzeniem, adresowanym do uczniów szkół podstawowych i średnich. Ma na celu pomóc dzieciom i młodzieży w zidentyfikowaniu trudności w nauce na możliwie jak najwcześniejszym etapie.

             

            Masz trudności w nauce? Czytanie ze zrozumieniem albo opanowanie reguł pisowni to dla Ciebie duży kłopot?  A może jako rodzic dostrzegasz takie trudności u Twojego dziecka? To mogą być pierwsze objawy dysleksji.

            Jak się o tym przekonać? Idealną okazją będzie Ogólnopolski Test Dysleksji, organizowany w dniach 5-10.10.2023 r. Udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

            Wykonanie testu zajmuje nie więcej niż 10-15 minut, a uczestnik od razu zobaczy swój rezultat. Będzie to przedstawione w procentach prawdopodobieństwo posiadania dysleksji opatrzone komentarzem identyfikującym Twoje trudności oraz podpowiadającym dalsze kroki.

            Ogólnopolski Test Dysleksji nie zastępuje wizyty w poradni psychologiczno-pedagogicznej, ale może być sygnałem do tego, że warto skonsultować się ze specjalistami. Dysleksji nie trzeba się bać ani wstydzić. U wielu znanych osób zdiagnozowano to zaburzenie i ich przykład pokazuje, że nie przeszkodziło im w zrobieniu spektakularnej kariery.

            - Wielu uczniów zbyt późno dowiaduje się, że mogą mieć dysleksję. Przez to osiągają na przykład gorsze wyniki na Egzaminie Ósmoklasisty lub na maturze, ponieważ podlegają ocenie na zasadach jednakowych z ogółem uczniów - mówi Anna Sierpniak-Gocławska, specjalistka od dysleksji. - U podstaw Ogólnopolskiego Testu Dysleksji leży zapobieganie takim sytuacjom.

            Już teraz wejdź na stronę: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/ aby poznać szczegóły wydarzenia.

            Ogólnopolski Test Dysleksji skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich (od 4 klasy podstawówki wzwyż). W sytuacji, gdy uczestnikiem jest osoba poniżej 13 roku życia, zalecamy, aby test był rozwiązywany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

            To bezpłatne wydarzenie organizowane jest z inicjatywy serwisu edukacyjnego
            Zday.pl, pod patronatem Fundacji Języka Polskiego, fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej oraz fundacji Kopalnia Pomysłów. Test odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

            Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na stronie: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/

          • Przynieś swoje stare kredki, damy im drugie życie!

          • Wolontariat SP 112, Świetlica oraz Biblioteka począwszy od 2 października 2023 będą prowadzić zbiórkę starych kredek ołówkowych oraz ostrych temperówek. Kredki po obróbce trafią do piórników dzieci w szkołach przyszpitalnych oraz świetlicach środowiskowych. Ponadto zostaną one wykorzystane do wykonania biżuterii oraz innych przedmiotów przekazywanych na aukcje charytatywne. Kredki można zostawić w Bibliotece lub Świetlicy (sala C02) do 31 października 2023.Dla nas każda kredka ma moc!!!

          • Sprzątanie Świata

          • Zapraszamy Wolontariuszy na sprzątanie świata oraz zielony piknik sąsiedzki w sobotę 16 września 2023 roku o godzinie 11.00 przy Decathlon ul. Geodezyjna 76.W programie:11.00 - 12.00 sprzątanie świata12.00 - 14.00 animacje dla dzieci i atrakcje ekologiczne, ekologiczny konkurs plastyczny, eksperymenty z szalonym naukowcem, spektakl pt. magia recyklingu w wykonaniu profesjonalnego iluzjonisty.Wolontariusze otrzymają dyplom uczestnictwa w sprzątaniu świata.

          • Zebrania z Rodzicami

          • W dniach 11-12 września 2023r. odbdą się zebrania z Rodzicami. Szczegóły w zakładce Strefa Rodzica/Zebrania/Konsultacje

          • Nowoczesna edukacja w białołęckich szkołach

          • Nazwa projektu: Nowoczesna edukacja w białołęckich szkołach

            Numer projektu: RPMA.10.01.01-14-j552/23

            Krótki opis projektu, jego cele i efekty:

            Projekt pt.: ”Nowoczesna edukacja w białołęckich szkołach” jest realizowany przez Dzielnicę Białołęka Miasta Stołecznego Warszawy w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera, województwo mazowieckie. Projektem objęte zostaną szkoły w Warszawie: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 112 im. Marii Kownackiej (SP112), Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 154 im. Pawła Edmunda Strzeleckiego (SP154) oraz Szkoła Podstawowa Nr 361 im. Papcia Chmiela (SP361) w okresie VII.2023–XII.2023. Wartość projektu: 514 129,38 zł, w tym wkład własny niefinansowy: 51 500,00 zł (ponad 10%).

            Cel główny projektu: Do 31.12.2023 wzrost u 96 uczniów (ucz.) (48 K) uczęszczających do SP112, SP154 i SP361 Dzielnicy Białołęka Miasta Stołecznego Warszawy (woj. mazowieckie) zdobędzie kompetencje kluczowe i umiejętności uniwersalne niezbędne na rynku pracy poprzez udział w zajęciach dodatkowych oraz wzrost kompetencji 10 nauczycieli (8 K) poprzez udział w szkoleniach, jak również doposażenie pracowni przedmiotowych w pomoce dydaktyczne i narzędzia do nauczania przedmiotów przyrodniczych i matematycznych, TIK oraz indywidualizacji.

            Dofinansowanie UE: 411 303,50 zł

            W projekcie przewidziano realizację bezpłatnych zajęć dodatkowych:

            1.      Spotkanie z królową - zajęcia z matematyki

            2.      Przyrodnicze laboratorium

            3.      Język obcy

            4.      Laboratorium kodowania

            5.      Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

            6.      Pokaz Naukowy

            7.      Laboratorium naukowe

            8.      Robotyka

            Osoby zainteresowane udziałem ich dzieci w projekcie prosimy o zgłaszanie się do dyrekcji szkoły. 

            ​​​​​​​

             

            ​​​

          • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024 dla Oddziału Przedszkolnego (klasy „Zerowej”)

          • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

             dla Oddziału Przedszkolnego

            (klasy „Zerowej”)

            odbędzie się 01.09.2023 roku.

             

            Oddział Przedszkolny otwarty będzie

            w godzinach 7.00 - 17.00

            W godzinach  9.00 – 12.00 odbędą się zabawy integracyjne dla dzieci.

             

            Zachęcamy Państwa do pozostawienia dzieci pod opieką wychowawców.

          • Harmonogram uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas I - VIII 2023/24 odbędzie się 4 wrześcia 2023r. według następujacego harmonogramu:

            8.00 – klasy  V, VI, VII, VIII - spotkanie z wychowawcami w salach

            8.30 – klasy  II i III - spotkanie z wychowawcami w salach
            9.30 – klasy  IV - Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego

                                          na sali gimnastycznej

            11.00 - klasy I - Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego

                                        na sali  gimnastycznej

            PLAN_sal_-_rozpoczecie_roku_2023-24.pdf

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 112 im. Marii Kownackiej w Warszawie
      • sekretariat.sp112@eduwarszawa.pl
      • 022 741- 62 - 00, 022 741- 62 - 01
      • SP 112 ul. Zaułek 34 Warszawa
        03-287 Warszawa
        Poland
      • Inspektor IOD: Anna Żebrowska-Kaczyńska, z-ca Anna Mroczkowska
        inspektor@dbfo.waw.pl
      • Strona www aszpilska@eduwarszawa.pl, agnieszkaszym@eduwarszawa.pl
      • https://tlumacz.migam.org/warszawa-szkola-podstawa-z-oddzialami-integracyjnymi-nr-112-im-m-kownackiej-zaulek-34
    • Logowanie