• Dzień Życzliwości

• Serdecznie DZIĘKUJEMY Społeczności SP 112 za wsparcie i zaangażowanie w przygotowanie Dnia Życzliwości. Bardzo dziękujemy Rodzicom za słodycze oraz sadzonki kwiatów, Wolontariuszom, którzy przygotowali ciasta i słodkości, Uczniom klasy 4C za przygotowanie fotobudki, Wolontariuszom z klas 8B i 8C za przygotowanie miłych słów z cukierkami oraz nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie święta.Podczas kiermaszu udało się nam zebrać 2748,20 PLN, którą przeznaczymy na zakup defibrylatora.

• ,,Mądre głowy''

• Miło nam poinformować, że w naszej szkole została zrealizowana pierwsza część programu ,,Godzina dla młodych głów’’. Przypominamy, że jest to projekt, który ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży, a także nauczycieli w działaniach z obszaru profilaktyki zdrowia psychicznego.

Podczas specjalnie przygotowanych lekcji, realizowanych w ramach projektu, dzieci w naszej szkole miały okazję rozwijać umiejetność rozpoznawania i odczuwania własnych emocji.

Nasi uczniowie uświadomili sobie, jaką rolę emocje pełnią w życiu człowieka. Poznali również konstruktywne metody radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

Uczestnictwo w zajęciach oraz przekazana przez prowadzących wiedza i umiejętności na pewno były cennym doświadczeniem dla naszych uczniów.

• Akcja "Zima w Mieście"

• Warszawska Akcja "Zima w Mieście" 15 stycznia – 26 stycznia 2024 r.

Już od 24 listopada 2023 r. rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście”.

Szczegóły w zakładce Strefa Rodzica /Zima/Lato w mieście

• Zebrania z Rodzicami

• W dniach 13 - 14 listopada odbędą się zebrania/dni otwarte dla Rodziców. Szczegóły w zakładce Strefa Rodzica/ Zebrania/Konsultacje

• Mazowiecki Turniej Szachowy w Szachach Szybkich

• W dniu 4 XI 2023r. odbył się Mazowiecki Turniej Szachowy w Szachach Szybkich w Szkole Podstawowej 385 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wesołej.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

1. Alicja Dadełło

2. Norbert Musiał

3. Piotr Bartnicki

4. Tymon Rybak

Nasi szachiści po zaciętej walce uplasowali się w środku tabeli. Turniej był bardzo wymagający, a jego poziom był wyrównany. Różnice między punktami poszczególnych drużyn były bardzo małe. Jeden punkt więcej przesuwał naszą drużynę o 11 miejsc. Ostatecznie na 60 drużyn zajęliśmy 31 miejsce.

Nasi szachiści wykazali się sprytem, opanowaniem i chęcią walki.

Gratuluję i życzę Wam dalszych sukcesów w królewskiej grze.

Trener i opiekun

Przemysław Owczarek

• "Dzieci pomagają dzieciom"

• W ostatnim tygodniu października Zespół Katechetyczno-Etyczny  rozpoczął Wspólny Projekt pt: "Dzieci pomagają dzieciom". Każdego dnia nasi uczniowie solidaryzowali się z rówieśnikami danego kontynentu, ubierając się w określonym kolorze.  Kolor zielony oznaczał Afrykę, czerwony obie Ameryki, biały- Europę, niebieski - Australię i Oceanię, żółty -Azję. Preludium do projektu było  spotkanie z panią Małgosią, która zabrała nas do Boliwi, ukazując jej specyfikę Kultury i problematykę tego kraju.

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki”

• W okresie od X 2023 r. do V 2024 r. uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych będą uczestniczyli w II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki”. Zajęcia będą prowadzone na edukacji informatycznej. Organizatorem projektu jest Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce. Koordynatorem programu w naszej szkole jest Katarzyna Motyczyńska.